Osztálykirándulás Szántódon

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy a Hostel Rév Balaton szálláshelyünket már nem üzemeltetjük. Javasoljuk a Pálkövei Ifjúsági Tábor ajánlatait, szolgáltatásait.

Az osztálykirándulás nagy jelentőséggel bírhat egy osztály életében, a kirándulás varázslatos légköre közösségépítő hatású. Lehetőséget ad arra, hogy a tanulók még inkább megismerjék egymást; segít a baráti kapcsolatok elmélyítésében; és sok élménnyel gazdagíthatja az iskolai éveket.

Ennek jegyében várjuk az iskolai csoportokat, és bízunk benne, hogy hozzájárulhatunk kirándulásuk sikeréhez.

Mit kínál Szántód az osztálykirándulások számára?

Sok kulturális és népművészeti látnivaló, rengeteg programlehetőség a Balaton déli partján.
Szálláshelyünk lehetőséget teremt a legkülönfélébb fedett- és szabadtéri közös programokra (sport, játék, beszélgetés, főzés, tábortűz, stb.).

Tájékoztató jelleggel összeállítottunk egy konkrét programjavaslatot is, mely az alábbiakban tekinthető meg.

Osztálykirándulás programjavaslat - Szántód

Balatoni osztálykirándulás

Osztálykirándulás 3 nap / 2 éj szállás étkezés

A szántódi osztálykirándulás javasolt programja

1. nap (péntek)

Megérkezés Szántód-Kőröshegy vasútállomásra a délelőtti órákban, szobák elfoglalása 14.00 órától.
15.00 órától Ismerkedés Szántóddal, Somogy északi kapujával.
18.00-tól vacsora helyben, a szálláshelyen, majd csocsó, darts, biliárd, asztalitenisz
20.00-tól Diszkó, karaoke a Sörözőben.

2. nap (szombat)

8. 00-tól reggeli
9. 00-től szabad program, strandolás vagy gyalogtúra Szántódpuszta, a Turisztikai és Kulturális Központba kb.2x1,5 km 2,5-3 órás program, a szántódi rév története, balatoni halak akváriuma, uradalmi majorság, cselédházak, kocsiszínek, ménes istálló, borospince, Pálóczi Horvát Ádám kúriája festményekkel, kisplasztikákkal, helytörténeti emlékek, Szent Kristóf kápolna. Lovas kocsikázás, lovaglás.
12.30-tól ebéd
14.00-től Kirándulás Tihany: komppal átkelés (540.-Ft/fő) a Balatonon, majd indulás kisvonattal (200.-Ft/fő) az Apátsághoz. Látnivalók: Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Lóczy Lajos sétaút, Limnológiai Intézet, Levendula Ház, Bencés Apátsági Múzeum, Babamúzeum, stb.) Tihany szakvezetés egyeztetése Vers Réka szakvezetővel: versreka@gmail.com vagy strand.
18.00- tól vacsora, majd csocsó, darts, biliárd, asztalitenisz verseny vagy Internetezés, kosárlabdázás
20.00-tól A kirándulás kellemes emlékeinek felidézése, diszkó, karaoke a Sörözőben.

3. nap (vasárnap)

8.00-tól reggeli
9.00-től csomagolás, szobák átadása 10.00 óráig, majd hazautazás
  Aktuális szállás, étkezés, hétvégi kirándulás, erdei iskola, nyári tábor árak, részvételi díjak megtekintése

További kirándulási lehetőségek: Siófok, Zamárdi, Balatonföldvár, Szántódpuszta

Ajánlatkérés, érdeklődés

Hétvégi tantestületi kirándulás egy kőhajításnyira Tihanytól

A Balatontól 200 méterre fekvő Hotel Rév Balaton, ifjúsági szálloda szívesen fogad tantestületeket, baráti társaságokat, cégek, intézmények munkatársait 3 nap/2 éjszakás, hétvégi kirándulás, rendezvény szervezésére.

Kiváló program és kirándulási lehetőségek a Balatonnál valamint a közelben. Parkolás ingyenes a szálláshely parkolójában. Legalább 25 fős csoport jelentkezése esetén grátisz borkóstoló.

Programajánlat

Péntek:

17.00-ig megérkezés , szállás elfoglalása

17.15 - től grátisz borkóstoló,

18.30 -tól vacsora.

20.00-tól Zenés-táncos összejövetel a 1840-ben épült Sörözőben

Csocsó, asztalitenisz és biliárd.

Szombat fakultatív program:

8.30-tól Reggeli

Délelőtt Szántódpuszta meglátogatása, séta a Turisztikai és Kulturális Központba (Majormúzeum, cselédházak, istállók, bortároló pince, kukoricagóré, stb.) vagy komppal „áthajózás” a Tihanyi-félszigetre, majd ismerkedés Tihany nevezetességeivel (Apátsági templom és rendház, Óvár, Pisky sétány, Babamúzeum, Belső-tó, Aranyház, Lóczy Lajos tanösvény).

18.30 Vacsora

20.00-tól a vacsorát követően zenés-táncos összejövetel karaoke programmal/versennyel a pincesörözőbe.

Reggelit követően elutazás

Szállás: 2 ágyas fürdőszobás szobákban

Étkezés: helyben, félpanzióval,

péntek 3 fogásos vacsora,

szombat büfé reggeli és 3 fogásos vacsora,

vasárnap reggeli

Részvételi díj 7.950.-Ft/fő és 9.950.-Ft/fő között, mely  tartalmazza

- a 2 éjszaka szállást,

- a 2 reggelit és

- a 2 vacsorát.

30 fő esetén a grátisz borkóstolót és nosztalgia diszó/karaoke bulit.

Április 15. és május 8., ill. szeptember 12 és október 9. között: 7. 950.- Ft/fő

Május 9. és június 17. ill. aug. 20. és szept. 11. között: 8. 950.- Ft/fő

Június 18. és augusztus 20. között: 9. 950.- Ft/fő

IFA: helyszínen fizetendő

Grátisz program 30 fő felett: borkóstoló, diszkó és karaoke a szálloda sörözőjében

Fakultatív programajánlat

Grillparti: +1.500.-Ft/fő, a szombati vacsora helyett.

Tihanyi szakvezetés: 12.500.- Ft/csoport -tól

Kedvezmények: minden 21. fő számára a szállás és étkezés ingyenes

Ajánlatkérés, érdeklődés

Megjegyzések:

A szakmai jellegű programokra (előadások, vetélkedők, szakvezetés) a Balatoni Nemzeti Park munkatársait kérjük fel. A programok megrendelését az érkezés előtt legalább egy hónappal írásban szíveskedjenek jelezni.
Szakvezetés:Vers Réka: 06-30-316-95-41
Autóbusz-kirándulás: Autóbusz kiránduláshoz iskolai körpecséttel ellátott megrendelés esetén az autóbuszt a Kapos Volán tud biztosítani. Siófok: tel: 84/311-404 vagy 84/312-84
Balatoni Hajózási Rt: kompmenetrend vagy hajó-rendelés: tel/fax: 84/310-050,

Ajándék a 100 fő feletti,  min. 5 napos tábor csoportvezetője számára

A 100 fő feletti, legalább 5 napos 18 év alatti diákcsoport csoportvezetőjét és kisérőjét vendégül látjuk egy 3 napos Ausztria-i kiránduláson.