Nyári tábor Pálkövén

Egy jó tábor eseményei évek múltán is fel-felderengenek a résztvevőkben. Sokan felnőttként is kamaszkoruk legszebb nyarára emlékeznek vissza a legszívesebben addigi életükből.

Mi ehhez szeretnénk hozzájárulni. Úgy érezzük, hogy szálláshelyeink és a környező vidék ideális helyszínt biztosíthat a különféle nyári táborok, szaktáborok lebonyolításához.

Mindhárom szálláshelyünk szívesen fogadja iskolák, főiskolák, egyetemek, gyermek és ifjúsági egyesületek tagjait gólyatábor, edzőtábor, sport-, művészeti-, nyelvi-, színjátszó-, tánc-, természetjáró-, honismereti-, kézműves tábor, stb. megrendezésére.

Miért ajánljuk Pálkövét a nyári táborok számára?

Az ifjúsági szállás kedvező fekvésének, és kialakításának köszönhetően ideális helyszínt biztosít a különféle nyári- és szaktáborok számára.

Tájékoztató jelleggel összeállítottunk egy konkrét programjavaslatot is, mely az alábbiakban tekinthető meg.

Nyári tábor programjavaslat - Pálköve

Balatoni nyári táborok a Balatonnál barangolóknak

Nyári vízparti tábor horgásztábor nyelvi tábor csoportos üdülés

Balatoni nyári táborozás 8 nap/ 7 éj szállás étkezéssel

1. nap (szombat)

Du: Megérkezés a pálkövei szálláshelyre, szobák átvétele, elfoglalása 14. 00 órától. Kipakolás, ismerkedés a tábor szolgáltatásaival, étterem, büfé, sportolási lehetőségek vagy rövid strandolás.
Este: vacsora 18. 00-tól, tábornyitó (házirend, programok), majd fedezzük fel Pálkövét, a Balaton rejtett kincsét! Séta a Balaton partra, a strandra, a Bajcsy-Zsilinszky emlékházhoz, a kőrakodóhoz

2. nap (vasárnap)

De: reggeli 8. 00-tól, strand vagy sakk verseny, sakk bajnokság megkezdése
Du: Ebéd 12. 30-tól, majd strand
Este: vacsora 18. 00-tól, foci, strandröplabda, asztalitenisz 21. 00-ig, a fiúknak esti horgászat a kőrakodónál

3. nap (hétfő)

De: reggeli 8. 00-tól majd gyalogtúra Révfülöp (kb. 2x2 km): Honismereti Gyűjtemény, Millenniumi kilátó, Ecséri templomrom.
Du: Ebéd 12. 30-tól, majd rövid pihenőt követően strandolás, vizibicikli
Este: vacsora 18. 00-tól, asztalitenisz, biliárd és csocsó verseny megkezdése.

4. nap (kedd)

De: reggeli 8. 00-tól, strandröplabda, foci, strandolás, vizibicikli
Du: Ebéd 12. 30-tól, rövid pihenőt követően strandolás
Este: vacsora 18. 00-tól, diszkó és karaoke vagy tánctanulás- táncverseny, esti fürdés a Balatonba

5. nap (szerda)

De: reggeli 8. 00-tól, strand vagy malom verseny
Du: Ebéd 12. 30-tól, kirándulás vonattal Badacsony (kb. 2x10 km): geo-botanikai tanösvény, Egry József Emlékmúzeum, Szegedi Róza ház, Rózsakő, Kisfaludy ház és strandolás a helyi strandon.
Este: vacsora 18. 00-tól, tábortűz és szalonnasütés.

6. nap (csütörtök)

De: reggeli 8. 00-tól, strandolás
Du: Ebéd 12. 30-tól, rövid pihenő rajz, festés, gyöngyfűzés, készülés az esti programra majd strandolás
Este: vacsora 18. 00-tól, szépségverseny- szépségkirálynő választás 22. 00-órától éjszakai akadályverseny

7. nap (péntek)

De: reggeli 8. 00-tól, kirándulás Ábrahámhegy és Salföld (kb. 2x5 km): Természetvédelmi Major, őshonos magyar háziállatok, bivaly, szürke marha, lovas kocsikázás.
Du: Ebéd 12. 30-tól, rövid pihenőt követően strandolás majd a sport versenyek eredményhirdetése
Este: vacsora 18. 00-tól, csomagolás, a nyári tábor zárása, diszkó és karaoke.

8. nap (szombat)

De: reggeli 8. 00-tól, takarítás a szobában és a ház körül, szobák átadása az üdülővezetőnek 10. 00 óráig, hazautazás

Aktuális szállás, étkezés, hétvégi kirándulás, erdei iskola, nyári tábor árak megtekintése

Ajánlatkérés, érdeklődés

Megjegyzések:

A szakmai jellegű programokra (előadások, vetélkedők, szakvezetés) a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársait kérjük fel. A programok megrendelését az érkezés előtt legalább egy hónappal írásban szíveskedjenek jelezni. Szakvezetés: Vokó László 06-30-4910-174
Autóbusz kiránduláshoz: Kiránduláshoz iskolai körpecséttel ellátott megrendelés esetén autóbuszt a Somló Volán, Tapolca Tel/fax: 87/ 321-255 vagy a Balaton Volán, Balatonfüred Tel: (87) 342-255, fax: (87) 342-119 tud biztosítani.
A hideg ebédcsomag igényt már az írásbeli megrendeléskor szíveskedjenek jelezni.

Ajándék a 100 fő feletti,  min. 5 napos tábor csoportvezetője számára

A 100 fő feletti, legalább 5 napos 18 év alatti diákcsoport csoportvezetőjét és kisérőjét vendégül látjuk egy 3 napos Ausztria-i kiránduláson.