Osztálykirándulás Pálkövén

Az osztálykirándulás nagy jelentőséggel bírhat egy osztály életében, a kirándulás varázslatos légköre közösségépítő hatású. Lehetőséget ad arra, hogy a tanulók még inkább megismerjék egymást; segít a baráti kapcsolatok elmélyítésében; és sok élménnyel gazdagíthatja az iskolai éveket.

Ennek jegyében várjuk az iskolai csoportokat, és bízunk benne, hogy hozzájárulhatunk kirándulásuk sikeréhez.

Miért ideális Pálköve az osztálykirándulások számára?

Az osztálykirándulásnak érdekes programokat biztosít a közelben elterülő Káli-medence különleges geológiai képződményeivel.
A környék történelmi műemlékekben, néprajzi látnivalókban, múzeumokban is gazdag.
Szálláshelyünk lehetőséget teremt a legkülönfélébb fedett- és szabadtéri közös programokra (sport, játék, beszélgetés, főzés, tábortűz, stb.).

Tájékoztató jelleggel összeállítottunk egy konkrét programjavaslatot is, mely az alábbiakban tekinthető meg.

Osztálykirándulás programjavaslat - Pálköve

Balatoni osztálykirándulás

Hétvégi osztálykirándulás Pálkövén - 3 nap / 2 éj

Pálköve a Balaton rejtett kincse

1. nap (péntek)

14.00 órától megérkezés Balatonrendes-i vasútállomásra, majd rövid séta Pálkövére, 15.00 órától a szobák elfoglalása, házirend és az egyéb tájékoztató anyagok megismerése.
16.00-től Ismerkedés Pálkövével, a Balaton rejtett kincsével. Séta a településen, Balatonhoz, a Bajcsy-Zsilinszky emlékházhoz, a kőrakodó kikötőjéhez és a balatonrendesi haranglábhoz.
18.00-tól vacsora helyben, az önkiszolgáló étteremben, majd csocsó, biliárd, asztalitenisz
20.00-tól tábortűz vagy diszkó, karaoke az étteremben.

2. nap (szombat)

8.00-tól reggeli
9.00-től szabad program, strand, sportolás vagy gyalogtúra Révfülöp (kb. 2x2 km): Honismereti Gyűjtemény, Millenniumi kilátó, Ecséri templomrom
12.30-tól ebéd
13.30-tól Kirándulás Salföld (kb. 2x5 km 3, 5-4 óra): Természetvédelmi Major, őshonos magyar háziállatok, bivaly, szürke marha, mangalica, lovaskocsikázás. Népi építészeti emlékek. Pálos kolostor romjai, kőtenger. Salföld lovaskocsikázás: Mráz Csaba 30-939-0770
18.00-tól vacsora, majd csocsó, biliárd, asztalitenisz, sportolás-strandröplabda, foci, asztalitenisz
20.00-tól esti séta a településen vagy diszkó, karaoke az étteremben.

3. nap (vasárnap)

8.00-tól reggeli, majd takarítás
9.00-től csomagolás, szobák átadása 10. 00 óráig, majd hazautazás

Aktuális szállás, étkezés, hétvégi kirándulás, erdei iskola, nyári tábor árak megtekintése
További kirándulási lehetőségek: Tapolca tavas barlang, Badacsony, Keszthely, Sümeg

Ajánlatkérés, érdeklődés

Megjegyzések:

A szakmai jellegű programokra (előadások, vetélkedők, szakvezetés) a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársait kérjük fel. A programok megrendelését az érkezés előtt legalább egy hónappal írásban szíveskedjenek jelezni. Tel/ fax: 87/482-135 vagy 87/464-264 Szakvezetés: Vokó László 06-30-4910-174
Autóbusz kiránduláshoz: Kiránduláshoz iskolai körpecséttel ellátott megrendelés esetén autóbuszt a Somló Volán, Tapolca Tel/fax: 87/ 321-255 vagy a Balaton Volán, Balatonfüred Tel: (87) 342-255, fax: (87) 342-119 tud biztosítani.

Ajándék a 100 fő feletti,  min. 5 napos tábor csoportvezetője számára

A 100 fő feletti, legalább 5 napos 18 év alatti diákcsoport csoportvezetőjét és kisérőjét vendégül látjuk egy 3 napos Ausztria-i kiránduláson.