Balatonakali

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy a Balatonakali Ifjúsági Tábor szálláshelyünket már nem üzemeltetjük. Javasoljuk a Pálkövei Ifjúsági Tábor ajánlatait, szolgáltatásait.

Balatonakali, a kedvelt üdülőfalu a Balaton északi partján, Balatonfüredtől 15 km-re található. Közvetlenül a vízparton, a Balaton és a vízzel párhuzamos főút között helyezkedik el. Észak felé, a falu határában a hegy lankás oldalait a szőlők széles sávjai, a magasabb pontokat tölgyerdő takarja.

Jó minőségű, gondozott szabad strand, parti sétány, horgász- és vízi sport biztosítja a szabadidő kellemes eltöltését. A településen tenisz- és strandröplabda pálya, büfék, pizzéria, cukrászda, étterem, kertmozi, disco is található. A község központjában, közvetlenül egymás mellett áll két barokk stílusú, fehérre meszelt templom. A katolikus 1789-ben, az evangélikus 1825-ben épült.

A hozzájuk vezető Kossuth utcában számos népi műemlékház látható. Minden évben, általában augusztusban, a templomok előtti téren rendezik meg a Nyári Fesztivált, ahol a szabadtéri színpadon híres együttesek lépnek fel, néptáncestet és diszkót is tartanak. A fesztiválhoz népművészeti kirakodóvásár és zenés tűzijáték is tartozik.

Programlehetőségek, látnivalók a környéken

Lóczy Lajos sétaút
barátlakások

Hegyestű

geológiai bemutatóhely az egykori bazaltbánya területén

Veszprém

Állatkert - Vadas Park
Laczkó Dezső Múzeum: A Bakony és a Balaton-felv.
Gizella Királyné Múzeum
Várkapu Múzeum

Balatonakali ifjúsági tábor, turistaház - a szálláshely bemutatása